poniedziałek, 5 maja 2014

Kobieta Utopiec w kartach Tarota

Znalazłam jakiś czas temu w gazecie ciekawy artykuł. Odnosił się do pewnego sposobu zachowania, który reprezentują niektóre kobiety. Zachowanie to staje się sposobem na życie oraz możliwością dowartościowania siebie. Zainspirowana tym, co przeczytałam, postanowiłam sprawdzić jak karty pokażą to zjawisko. Ale zacznę od początku...

Utopiec - demon wodny z wierzeń słowiańskich, mieszkający w wszelkich zbiornikach wodnych ( bagna, stawy, jeziora, rzeki, studnie, przydrożne rowy). Topił on kąpiących się o owych zbiornikach ludzi oraz przechodzące przez nie zwierzęta. Był uważany za dusze samobójców, topielców jak i poronionych płodów.


Kobieta Utopiec - zespół cech osobowościowych u kobiet, który objawia się chęcią niszczenia związków miłosnych innych ludzi. Staje się to zadośćuczynieniem niepowodzeń na polu miłosnym u owych kobiet (zdrada, odrzucenie)Motywami postępowania są zazdrość, poczucie niedowartościowania. 

Jak opisały to karty???
1. Kobieta Utopiec - jaka jest? Opis:
Cesarzowa, 4 mieczy, 10 pucharów, 7 mieczy

       

Kobieta samotna, nie posiadająca rodziny, domu, związku( Cesarzowa+4 mieczy+10 Pucharów). Chce czuć się atrakcyjna i pożądana. Kata 10 pucharów, karta uczuć jest tutaj zablokowana przez karty mieczowe - karty umysłu. Dominuje więc tutaj kalkulacja, każdy ruch jest przemyślany. Taka osoba nie kieruje się uczuciami. Jest to kobieta, która podstępem, z całkowitą świadomością "wchodzi" do związku, nawiązuje porozumienie, a potem z satysfakcją się wycofuje. Robi to wszystko niepostrzeżenie - działanie pod przykrywką. Kobieta wyrachowana, zimna ( Cesarzowa + 4 mieczy ). Sama karta Cesarzowej mówi nam o kobiecie, która potrafi nawiązywać kontakty, przyciąga do siebie ludzi. W połączeniu z mieczami mówi o tym, że za zadanie wyznacza ona sobie rozbicie i odseparowanie od rodziny, związku.

2. Co z tego ma? Co jej daje takie postępowanie?

Kapłan, 9 pucharów, paź mieczyPoczucie wyższości, zadowolenia,  satysfakcji, jednak nie stu procentowej. Pozostaje niedosyt. 9 pucharów z paziem mieczy mówi o zadowoleniu z  tego, że się kogoś uraziło, zraniło. Paź mieczy u mnie pokazuje takie robienie komuś na złość, wbijanie szpili, wiemy w który punkt uderzyć, by zadziałało, zabolało. Jest to chwilowe spełnienie na polu emocji. Kapłan z paziem mówi o daniu nauczki.

3. Co jest przyczyną takiej postawy?
Śmierć, 3 mieczy


 

Przyczyną staje się zakończenie czegoś, co było ważne dla takiej kobiety. Została zraniona, zdradzona lub odrzucona w którymś z poprzednich związków. Sprawiło to ból, cierpienie i utkwiło mocno w psychice.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz